בידוד תרמי

בידוד תרמי עם צמר סלעים – שיטת ETICS
כדאיות

  1. חיסכון בעלויות מיזוג: במרבית הדירות בישראל מותקנים מזגני אוויר, אשר מופעלים שעות ארוכות ביום בחודשי הקיץ, בעלות יקרה. בניינים וותיקים נבנו בשיטות לא מותאמות לדירות ממוזגות התוצאה – המיזוג לא מנוצל ביעילות וצריכת החשמל למיזוג גדלה ב30-40% שלא לצורך. בידוד תרמי של הבניין ע”י צמר סלעים מונעת את “בריחת” המיזוג ומקטינה את צריכת החשמל.
  2. שמירה על ערך הבניין: שיפוץ הבניין בשיטת בידוד תרמי עם צמר סלעים שומר על קירות החוץ , מאט את הליכי הבלייה, ומשדרג את ערך הבניין ששופץ לשנים רבות.
  3. אחריות על ביצוע העבודה- שיפוץ בניינים באמצעות צמר סלעים מקנה אחריות לעשר שנים: השיפוץ בשיטת אטיקס מיושם בעולם הגדול כ35 שנים. הניסיון שהצטבר, הוכיח כי השיפוץ נשמר במשך עשרות שנים, חוסך עלויות תחזוקה ושיפוץ חוזר.

בטיחות

  1. הגנה נגד אש -צמר סלעים מגן על חלל המגורים בעת שריפה חיצונית: צמר סלעים, אינו מתלקח, עמיד לחום עד 700 מעלות(!), איננו משנה את צורתו ואת תכונות הבידוד שלו בחום. המוליכות התרמית שלו היא מזערית r=0.034. תכונות אלו מקנות לדירה בידוד תרמי מעולה ובכך הגנה תרמית בעת דליקה חיצונית.
  2. הגנה מפני מפגעי מזג אוויר: האקלים הים תיכוני, שינויי טמפרטורות קיצוניים ויוני מלח הנישאים באוויר במישור החוף תוקפים את מעטפת הבניין, גורמים לבלייה קשה ועלולים להחליש את הקונסטרוקציה. צמר סלעים מרחיק ומבודד את מעטפת הבניין מפגעי מזג האוויר ויוני מלח מהים ובכך מגן על המבנה.
  3. מניעת נזקי רטיבות בקירות: צמר הסלעים מתאפיין בנקבוביות ומאפשר נידוף של המים שהתעבו על הקירות. נמנעת צמיחת עובש המזיק לבריאות על הקיר

אסתטיקה ואיכות חיים

  1. הסתרת מפגעים חזותיים: צמר סלעים משמש ליצירת פיר להטמנת והסתרת כבלים וצנרת, שהונחו עם השנים מחוץ לבניין. בכך, מבוטלים מפגעים חזותיים, שאינם נפתרים בשיטות שיפוץ אחרות.
  2. הקטנת מפגעי רעש – הסביבה העירונית יוצרת מטרדי רעש רבים ומגוונים, ממקורות שונים (מזגנים, כבישים, מקומות בילוי וקניות וכו’) אלו גורמים לחשיפה מתמדת לרעש ולמפגע סביבתי. בידוד תרמי עם צמר סלעים משמש כאלמנט סופג רעש עם בליעה אקוסטית גבוהה ובכך הוא מצמצם מטרדי רעש.
  3. שמירת והוספת אלמנטים דקורטיביים: בעזרת צמר סלעים ניתן לשחזר או להוסיף אלמנטים דקורטיביים כגון קשתות, תבליטים וכו’. ובכך לשפר את איכות סביבת המגורים.
  4. נוחות במהלך השיפוץ-שיפוץ הבניין עם צמר סלעים (שיטת אטיקס) מצמצם את הטרדה הנגרמת לדיירים: אין צורך בסיתות והסרת הטיח הישן חיפוי קירות מבוצע במהירות ומצמצם את אי הנוחות הנוצרת במהלך השיפוץ. איכות חיי הדיירים נשמרת.

לקוחות ממליצים

מחלבת טרה בנ.ע.מ – חיפוי חוץ

הקבלן אמית הנדסה כחול לבן
אמית הנדסה ביצעה במהלך 2012 עבודת חיפוי קירות חוץ של מבנה המחלבה החדשה של טרה בנתיבות, בשטח קירות של כ7000 מ”ר הבנויים בגובה של 22 מ’.
החיפוי בוצע בשיטת ETICS – חיפוי מבודד בלוחות צמר סלעים, משולב בשלוש שכבות טיח אוטם. בגמר צבע סיליקוני חלק כדי להתמודד עם סופות החול הפוקדות את האזור.
החברה נדרשה להתמודד עם תנאי שטח מורכבים וקירות המרושתים בצנרת ובציוד בדופן החיצונית.
החברה הפעילה מספר צוותים בו זמנית כדי להתמודד עם לוחות זמנים צפופים. הפרויקט כולו בוצע בפיקוח נציגי הספק מחו”ל, אשר בדקו את הרכב החיפוי ועמידותו בתנאי הדמיית אקלים.
החיפוי הושלם במועד לשביעות רצונה המלא של המזמינה, תוך שמירה על איכות ביצוע גבוהה.
בברכה,
אינג’ חן ירון
מנהל תחום הנדסה אזרחית